Drobečková navigace

Úvod > Stavební chemie > Lepidla

Lepidla

Široká skupina výrobků zahrnující lepidla různých chemických složení od vodou ředitelných, přes rozpouštědlová, po polyuretanová. Každé lepidlo má své specifické chemické a fyzikální vlastnosti, které předurčují jeho použití. Výběr správného typu lepidla je rozhodujícím faktorem pro kvalitní lepení.

  • Univerzální montážní lepidlo

Jednosložkové montážní lepidlo na bázi akrylátové disperze bez rozpouštědel pro montážní lepení soklových dřevěných a U-PVC lišt, dekorativních a izolačních panelů, desek a lemovek, dřevěného ostění, dílů ze štukové omítky, dřevotřísky, OSB, MDF, sádrokartonu, korku apod. Odolává UV záření, dá se přetírat, nesmrští se.

  • Rychlé montážní lepidlo 

 Jednosložkové lepidlo na bázi neoprenu s obsahem rozpouštědla vhodné pro rychlé lepení dřevěných schodů, lišt, dřevěných obkladů - v mnoha případech nahradí šrouby, vruty, hřebíky. Není vhodné pro lepení polystyrénu. Při lepení plastů doporučujeme vyzkoušet, zda nedojde k jejich naleptání. Vykazuje malé smrštění. 

  •  Lepidlo na obklady 

 Jednosložkové lepidlo na bázi tripolymeru, bez rozpouštědel. Je vhodné pro lepení obkladů, obkladových lišt, parapetů, polystyrenu, dřevěného obložení. Lepí porézní i neporézní podklady. Má vysokou primární pevnost, přesto doporučujeme fixaci po dobu 24 hodin. Vykazuje minimální smrštění. 

  •  Lepidlo na zrcadla 

 Jednosložkový neutrální silikon bez rozpouštěděl, acetátových výparů a parafínů určené pro lepení zrcadel na porézní i neporézní podklady. Lepidlo odolává UV záření, vodě, teplotám, nenarušuje kovovou ochrannou vrstvu zrcadla. 

  •  PU lepidlo na parkety 

 Jednosložkové polyuretanové lepidlo bez rozpouštědel pro lepení masivních, velkoplošných a mozaikových parket, pro celoplošné lepení laminátových podlah a ostatních podlahových dřevěných materiálů, pro lepení sportovních a zátěžových podlah. Tvoří elastický spoj, je přetíratelné, vykazuje minimální smrštění, odolává vlhkosti a vodě. 

  •  Lepidlo na dřevo 

 Jednosložkové disperzní lepidlo na bázi PVAC pro dřevěné lepené spoje, odolné vlhkému prostředí - dveře, okna, nábytek, pracovní plochy, plovoucí podlahy, lepení dýhy, laminátů apod. Vhodné do prostor se zvýšenou vlhkostí. Spoj má vysokou pevnost, zvýšenou odolnost proti teplotám a organickým rozpouštědlům. Po vytvrzení zprůsvitní. 

  •  Konstrukční PU lepidlo 

 Jednosložkové polyuretanové lepidlo pro lepení betonu, dřeva, kamene, pevných plastů, polyuretanové a postyrenové pěny, skelné tkaniny, lepení plechů, kovových stavebních prvků, pro stavbu lodí, na chemické kotvení ve stavebních konstrukcích, při výrobě lehkých letadel. Odolává UV záření, nesmrští se, naopak mírně pění. 

  •  Lepidlo pro domácnost 

 Jednosložkové polyuretanové lepidlo bez rozpouštědel vhodné pro lepení dřeva, kamene, polystyrenu, betonu, skelné tkaniny, plechů, kovových stavebních prvků, některých plastů, gumy, keramiky. Odolává UV záření, dá se přetírat, nesmrští se.

  • Vteřinové lepidlo 

 Jednosložkové kyanoakrylátové lepidlo pro rychlé a pevné lepení většiny materiálů v průmyslu a domácnosti (kov, pryž, umělé hmoty, sklo, porcelán, lakované dřevo apod.). Není vhodné pro lepení polystyrenu, polyetylenu, polypropylenu a teflonu. 
 

 Otevírací doba

Zimní provoz (zimní čas): 
pondělí – pátek:
7:00-12:00  12:30-15:30
Letní provoz (letní čas): 
pondělí – pátek:
7:00-12:00  12:30-15:30
 

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín


kolacek_left_new.jpg

Koláček s.r.o.

Romana Havelky 9
586 01 Jihlava

Tel.: +420 567 210 253
Fax: +420 567 221 333
GSM: +420 602 596 155

www.kolacek-spojmat.cz
ivo.kolacek@kolacek-spojmat.cz

Návštěvnost stránek

186230
kolacek_foot[1].png