Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Stavební chemie > Nesilikonové tmely

Nesilikonové tmely

Široká skupina zahrnující např: Akrylátové tmely - jsou elastické, vodou ředitelné tmely. Vyznačují se velmi dobrou přilnavostí na porézní podklady, dobrou přetíratelností, odolností vůči UV záření a vodě (po vyschnutí). Butylové tmely - jsou plastické tmely. Vyznačují se velmi dobrou přilnavostí k porézním podkladům, s omezenou odolností vůči UV záření. Bitumenové tmely - jsou plasticko-elastické tmely. Vyznačují se dobrou přilnavostí na různé podklady, včetně vlhkých. Odolávají UV záření a vodě.

 • Silikon-akrylátový tmel

Jednosložkový tmel (směs akrylátové disperze a silikonového polymeru) s protiplísňovou přísadou pro lepení a těsnění pěnového polystyrenu, dřevěných lišt a obložení, některých plastových lišt, obkladů a panelů, umakartu, minerální vlny, koberců apod. Tmel odolává UV záření, je přetíratelný. 

 • Akrylátový tmel

Jednosložkový vodou ředitelný tmel na bázi akrylátové disperze pro spárování při montáži sádrokartonů, pro spáry mezi zdivem, rámy oken a dveří, pro opravy prasklin v omítkách, dotěsňování při montáži vzduchotechnily. Je velmi dobře přetíratelný běžnými nátěry. Vykazuje odolnost vůči UV záření a minimální seschnutí. 

 •  Venkovní akrylátový tmel 

 Jednosložkový vodou ředitelný tmel na bázi akrylátové disperze pro těsnění dilatačních spár panelových objektů s pohybem spáry do 12,5%. Má výbornou přilnavost na porézní stavební materiály - panely, zdivo, omítku, štuk apod.; i na hladké podklady - natřené kovy a dřevo, dřevotříska, některé plasty. Odolává UV záření, vodě, kyselým dešťům, je přetíratelný. 

 •  Šlehaný akrylátový tmel 

 Jednosložkový disperzní tmel vhodný pro vyplňování prasklin v omítkách, zdivu, panelech, sádrokartonu, dřevu a v jiných porézních materiálech. Tmel nesesychá, je přetíratelný po 2 hodinách od nanesení, nepraská, dá se brousit. 

 •  Parketový tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi polyakrylátu, bez rozpouštědel, pro tmelení parketových spojů a prasklin dřevěných a laminátových podlah, dřevěných obložení, pro spáry mezi stěnou a podlahou. Tmel udrží mírnou dilataci a zabrání vniknutí vody a prachu do spáry. Tmel je brousitelný a přetíratelný, odolává UV záření. 

 •  Butylový tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi butylového kaučuku pro vyplňování spár obvodových plášťů staveb, venkovní spáry okolo oken panelových domů, zatěsňování kanalizačních potrubí z kameniny, kovů a plastů. Odolává UV záření, po 24 hodinách jej lze přetírat (dobrá slučitelnost s rozpouštědlovými nátěry), vykazuje minimální smrštění. 

 •  Kamnářský tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi vodního skla s plnivy pro tmelení a lepení při výrobě a opravách krbů, kachlových kamen, uzavřených a otevřených ohnišť, spárování komínových systémů, opravy šamotových vyzdívek. Vykazuje odolnost vůči UV záření, je přetíratelný. Vytvrzování probíhá v celém objemu - nulové smrštění. 

 •  Střešní tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi bitumenu pro těsnění a lepení střešních lepenkových pásů, kanadských šindelů, některých střešních folií (doporučujeme konzultaci). Je možné jej použít při opravách zejména starých plochých střech - tmel přilne také na vlhký podklad. Odolává UV záření, vykazuje malé smrštění.

 • Trvale plastický tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi polyizobutylenu pro dotěsňování a vyplňování dutin a prostorů bez požadavků na pevné spojení, vhodný pro rozebíratelné spoje - kanalizační potrubí, těsnění sifonů, elektrorozvodů; ochrana proti vlhkosti a prachu. Tmel odolává vodě, UV záření, teplotním výkyvům, je přetíratelný, nemění své vlastnosti, dobře odstranitelný. 

 •  Tmel pro rychlé opravy

Dvousložková epoxidová hmota pro rychlé a snadné opravy tvrdých materiálů - praskliny, průsaky, úlomky, materiálové vady u bojlerů, expanzních nádob, radiátorů, palivových nádrží, chladičů, potrubí, šroubů. Možno použít jako náhradu kabelové izolace. Vhodný pro styk s pitnou vodou. Vytvrzený tmel můžeme opracovat broušením, vrtáním, možno natírat. 

 •  Pružný karosářský tmel 

 Jednosložkový vodou ředitelný tmel na bázi speciální disperze se sníženou kyselostí. Nezpůsobuje korozi plechů bez povrchových úprav. V průběhu vysychání je bez zápachu, je přetíratelný. Je určen jako pružná těsnící a tlumící výplň při montáži plechových částí karosérií, zejména blatníků a podběhů. 

 •  Lepicí tmel 

 Jednosložkový tmel na bázi syntetického kaučuku s rozpouštědlem pro lepení a tmelení tam, kde nelze zajistit odmaštění podkladu. Možno použít i na "mastné" plasty. Neporézní podklady mohou být při aplikaci vlhké. Odolává UV záření, dá se přetírat, vykazuje větší smrštění, barevně stálý. Vhodný pro práce v teplotách pod bodem mrazu.