Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Stavební chemie > Silikonové kaučuky

Silikonové kaučuky

Jsou tekuté směsi, které přidáním katalyzátoru vytvoří během 24 hodin silikonovou pryž. Vyznačují se vysokou pružností a odolností proti roztržení (podle typu), odolávají teplotám. Nemají adhezi k jiným materiálům, proto se v převážné většině používají k výrobě pružných forem pro odlévání.

  • Silikonový kaučuk "22"

Tekutý dvousložkový silikonový kaučuk, přidáním katalyzátoru tuhnoucí do silikonové pryže. Je určen zejména pro výrobu pružných forem pro jednodušší odlitky - např. svíčky a sádrové odlitky. Také jej lze použít jako rozebíratelné těsnění nebo pružné vyplnění prostorů a dutin. 

  •  Silikonový kaučuk "33" 

 Tekutý dvousložkový kaučuk, přidáním katalyzátoru tuhnoucí do silikonové pryže. Je určen zejména pro výrobu pružných forem pro náročnější odlitky. Také jej lze použít jako rozebíratelné těsnění nebo pružné zalití prostorů a dutin. Má vyšší odolnost proti roztržení, dlouhou dobu zpracování. 

  •  Silikonový kaučuk "83" 

 Tekutý dvousložkový kaučuk, přidáním katalyzátoru tuhnoucí do silikonové pryže. Je určen zejména pro výrobu pružných forem pro extrémně náročné odlitky. Také jej lze použít jako rozebíratelné těsnění nebo pružné zalití dutin a prostorů. Je extrémně odolný proti roztržení. Má dlouhou dobu zpracování.