Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Stavební chemie > Silikonové tmely

Silikonové tmely MASTERsil®

Jsou vysoce elastické tmely vulkanizující vzdušnou vlhkostí. Vyznačují se tepelnou odolností v širokém rozsahu teplot (-50oC až +305oC), výbornou přilnavostí k řadě porézních i neporézních podkladů (podle typu), vysokou odolností vůči UV záření a vůči vodě. Některé typy odolávají kyselinám, louhům, slabým rozpouštědlům. Nejsou přetíratelné, proto se vyrábějí v řadě barevných odstínů.

 • Univerzální silikon

Jednosložkový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů vhodný pro tmelení a lepení při výrobě oken, dveří, zimních zahrad, skleníků, při zatěsňování starších oken a dveří. Odolává UV záření, nedá se přetírat, vykazuje minimální smrštění, barevně stálý. Nevhodný pro barevné kovy, polyetylen a polypropylen.

 • Neutrální silikon

Jednosložkový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů vhodný pro tmelení a lepení porézních podkladů - zdiva, betonu, omítek, suchého dřeva - bez základního nátěru. Vhodný pro dilatační spáry. Také jej lze použít při výrobě oken a dveří, obdobně jako univerzální silikon. Nevhodný pro polyetylen a polypropylen.

 • Sanitární silikon

Jednosložkový acetátový 100% silikonový tmel s protiplísňovou přísadou, bez rozpouštědel a parafínů. Je vhodný pro tmelení a lepení v koupelnách, toaletách, kuchyních, myčkách a v ostatních prostorách se zvýšenou vlhkostí. Tmel odolává plísním a houbám, UV záření, není přetíratelný. Nevhodný pro barevné kovy, polyetylen a polypropylen.

 • Neutrální sanitární silikon
   
  Jednosložkový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů, s fungicidem, pro tmelení, lepení a dotěsňování při montáži akrylátových van, vaniček, sprchových koutů a jiných nádob. Lze použít na keramiku, sklo, smalt, kovy, zdivo. Odolává UV záření, nedá se přetírat, vykazuje minimální smrštění, je barevně stálý.
 • Sřešní silikon

Jednosložkový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů pro tmelení a lepení střešního oplechování, pro spoje mezi pálenou střešní krytinou. Vhodný pro barevné kovy a většinu střešních fólií. Odolává UV záření, nedá se přetírat, vykazuje minimální smrštění. Nevhodný pro polyetylen a polypropylen.

 • Motorový silikon

Jednosložkový 100% silikonový tmel pro tmelení tepelně namáhaných spojů - převodových skříní, rozvodovek, čerpadel. Je možné jej použít jako těsnění na míru. Odolává slabým roztokům kyselin, zásad, po omezenou dobu rozpouštědlům. Odolává UV záření, nedá se přetírat, vykazuje minimální smrštění, barevně stálý. Vhodný pro barevné kovy.

 • Akvarijní silikonové lepidlo

Jednosložkový acetátový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů pro lepení a těsnění akvárií, terárií a pracích se sklem. Nevylučuje ve vodě žádné látky ohrožující živočichy. Je možné jej použít pro těsnění v chladírenských prostorách. Odolává UV záření, vodním řasám, není přetíratelné. Nevhodné pro barevné kovy, polyetylen a polypropylen.

 • Duoglass
   
  Jednosložkový 100% silikonový tmel s neutrální reakcí pro tmelení a lepení při výrobě termoizolačních skel. Tmel vykazuje minimální smrštění, výborně přilne na materiály používané pro výrobu termoizolačních skel (dvou či více). Odolává UV záření, nestárne, odolává povětrnostním vlivům.

 • Hobby silikon

Jednosložkový silikonový tmel pro tmelení a lepení v domácnosti při nenáročných opravách netěsnících oken, dveří, skleníků. Je využitelný pro pružné vyplnění dutin a prostupů, vhodným podkladem jsou neporézní materiály. Odolává UV záření, nedá se přetírat, vykazuje smrštění, barevně stálý. Nevhodný pro barevné kovy, polyetylen a polypropylen.